Nowa identyfikacja wizualna Centrum Archiwistyki Społecznej! | Spotkanie online

Nowa identyfikacja wizualna Centrum Archiwistyki Społecznej! | Spotkanie online

Zmieniamy się dla Was wraz z nadejściem wiosny! Od czwartku będziecie oglądali Centrum Archiwistyki Społecznej w zupełnie innych barwach - za sprawą nowej identyfikacji wizualnej.

Na zamieszczonej obok grafice uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy paletę przyszłych kolorów naszej instytucji.

Twórcą nowej identyfikacji wizualnej jest studio UVMW, wielokrotnie nagradzany zespół projektowy. Wspólnie wypracowaliśmy logo, które ma opowiadać zarówno o nas, jak i całej dziedzinie - archiwistyce społecznej. W zależności od potrzeb komunikacyjnych, będzie działało bardzo dyskretnie, a tam, gdzie jest to wskazane – w sposób silny i wyrazisty.

Zapraszamy na spotkanie on-line, na którym wraz z zespołem projektowym UVMW po raz pierwszy pokażemy nowe logo i opowiemy, jak nad nim pracowaliśmy. Przeniesienie naszej misji na język wizualny było fascynującą przygodą!

Więcej szczegółów nie możemy zdradzić :)

Dołączcie do nas w czwartek 15 kwietnia o 17.00 - spotkanie będzie transmitowane na naszym profilu na Facebooku.

 

W spotkaniu wezmą udział:

Jacek Walesiak - dyrektor kreatywny i współtwórca studia kreatywnego UVMW specjalizującego się w tworzeniu brandingu i komunikacji wizualnej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, kolażem i projektami w przestrzeni miejskiej. Juror w najważniejszych konkursach projektowych w Polsce. Wraz z zespołem UVMW współtworzył identyfikację m.in. Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Radia Zet i Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Katarzyna Ziętal - dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej. Od 9 lat zaangażowana w rozwijanie dziedziny oddolnego dokumentowania historii, w latach 2007-2019 pracowniczka Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie kierowała działem Obserwatorium Archiwistyki Społecznej. Redaktorka merytoryczna podręcznika „Archiwistyka społeczna”, inicjatorka i współtwórczyni Otwartego Systemu Archiwizacji, organizatorka trzech Kongresów Archiwów Społecznych 

Joanna Łuba - wicedyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej, historyczka i badaczka emigracji, przez ponad 10 lat związana z Ośrodkiem KARTA, w którym pełniła funkcję wicedyrektorki ds. archiwów, nadzorowała działania związane ze zbiorami archiwalnymi, edukacją, publikacjami i wystawami. Autorka publikacji dotyczących fotografii oraz emigracji, kuratorka wystaw historycznych. W Centrum Archiwistyki Społecznej koordynuje projekty kulturalne i promocyjne. 

Zapraszamy!

Zespół Centrum Archiwistyki Społecznej

 

zapowiedź nowej identyfikacji wizualnej
15Kwiecień,2021