Nabór do II edycji programu „Małe ojczyzny” rozstrzygnięty!

Nabór do II edycji programu „Małe ojczyzny” rozstrzygnięty!

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybrało trzy zwycięskie projekty, które będą realizowane w tym roku.

Otrzymaliśmy 32 zgłoszenia z całej Polski, prezentujące szeroki wachlarz tematów historycznych i zawierające świetne pomysły na ich popularyzację.

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom serdecznie dziękujemy za złożenie aplikacji. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Państwa zaangażowania w odkrywanie historii lokalnej i głębszego rozumienia swoich małych ojczyzn. Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się ze wszystkimi uczestnikami przy okazji kolejnych projektów Centrum Archiwistyki Społecznej.

Tymczasem informujemy, że komisja w składzie: Joanna Łuba – wicedyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej, Karolina Anna Kuta – koordynatorka merytoryczna programu „Małe ojczyzny” i Karolina Sakowicz – kierowniczka Działu Projektów Kulturalnych CAS wybrała zgłoszenia nadesłane przez:

Pana Artura Wabika (historia społeczności łemkowskiej miejscowości Czystograb),

Pana Mariusza Gaja (Sudecki Okręg Przemysłowy)

oraz Pana Dawida Gudela (społeczność żydowska w Suchowoli).

W swoim wyborze komisja kierowała się potencjałem proponowanych tematów, ich różnorodnością a także doświadczeniem w pracy z materiałami źródłowymi.

W kwietniu rozpoczną się prace nad tekstami, które będą publikowane w kolejnych numerach kwartalnika “Karta”, a także nad finalnym kształtem wydarzeń zaproponowanych przez uczestników programu.

Zachęcamy do śledzenia zarówno publikacji, jak i działań edukacyjnych i kulturalnych, o których będziemy informować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Centrum Archiwistyki Społecznej i Ośrodka KARTA.

Informacje o pierwszej edycji programu: https://archiwa.org/content/program-male-ojczyzny

 

01Kwiecień,2021