Jak opisywać archiwalne fotografie? Webinarium | Zakładamy archiwum społeczne

Jak opisywać archiwalne fotografie? Webinarium | Zakładamy archiwum społeczne

Zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu "Zakładamy archiwum społeczne"! Tym razem opowiemy o opisywaniu archiwalnych fotografii.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, co można wyczytać z archiwalnych fotografii, jak je zidentyfikować i opisać oraz jak dodawać fotografie do Otwartego Systemu Archiwizacji.

Webinarium poprowadzą pracowniczki Centrum Archiwistyki Społecznej:

Agata Bujnowska - historyczka sztuki. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z archiwalnymi fotografiami w Fundacji Ośrodka KARTA, organizacji wystaw, przygotowywaniu publikacji i innych projektów upowszechniających wiedzę o kulturze i historii. Autorka szkoleń z zakresu archiwizacji, opracowywania i interpretacji fotografii.

Małgorzata Pankowska-Dowgiało – historyczka, kierowniczka Działu Rozwoju Kompetencji Archiwistów Społecznych. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. kierowała Archiwum Fotografii, prowadziła liczne projekty związane z archiwistyką społeczną, w tym projekty związane z kwestiami cyfrowymi, animacją i upowszechnianiem.

Webinarium będzie transmitowane na żywo.

Informacje o kolejnych wydarzeniach z cyklu "Zakładamy archiwum społeczne" znajdziecie w aktualnościach na stronie archiwa.org oraz na naszym Facebooku.

Do zobaczenia!
Centrum Archiwistyki Społecznej 

20Styczeń,2021