Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską!

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską!

W ramach “Małych ojczyzn” wraz z Fundacją Ważka zapraszamy na spotkanie online "Oleśnica - miasto od nowa".

Podczas spotkania z Magdaleną Grzebałkowską, autorką głośnej książki "1945. Wojna i pokój", porozmawiamy o dramatycznym roku 1945 i o przeobrażeniu niemieckiego Oels w polskie miasto Oleśnica. Powołując się na pamiętniki, wspomnienia osadników, relacje mieszkańców przyjrzymy się historii miasta, które jak w soczewce skupia w sobie losy całego Dolnego Śląska. 

Rozmowę z autorką poprowadzą Anna Lewińska i Ewa Mielcarek z Fundacji Ważka - partnera Centrum Archiwistyki Społecznej w programie “Małe ojczyzny”.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, zadawania pytań i dzielenia się swoimi historiami! Transmisja live odbędzie się na profilu Facebook Centrum Archiwistyki Społecznej w piątek 27 listopada w godz. 18:00-19:30

Obejrzyj spotkanie!

 

Magdalena Grzebałkowska - reporterka, pisarka, dziennikarka, autorka książek “Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, “Beksińscy. Portret podwójny”, “Komeda. Osobiste życie jazzu”. W 2016 r. nominowana do nagrody literackiej “Nike” za reportaż historyczny “1945. Wojna i pokój”.

Anna Lewińska - mgr kulturoznawstwa, prezeska Fundacji Ważka, interesuje się mikro historiami związanymi z małymi miasteczkami i wsiami Dolnego Śląska, historiami życia i tożsamością współczesnych dolnoślązaków.

Ewa Mielcarek - mgr filologii polskiej, wiceprezeska Fundacji Ważka, interesuje się archiwistyką społeczną i powojenną historią Dolnego Śląska w relacjach mieszkańców.

 

Uwaga: już wkrótce na naszym profilu Facebook zapowiemy konkurs, w którym będzie można wygrać trzy egzemplarze książki "1945. Wojna i pokój"! 

 

Więcej informacji o programie "Małe ojczyzny"

 

 

plakat spotkania z Magdaleną Grzebałkowską
27Listopad,2020