Historia mówiona. Konsultacje online z ekspertami

Historia mówiona. Konsultacje online z ekspertami

Zapraszamy na konsultacje online dla archiwistów społecznych!

W trakcie konsultacji uczestnicy będą mogli zapytać ekspertów o kwestie związane z nagrywaniem relacji historii mówionej!

Przykładowe pytania, które mogą pojawić się na spotkaniu:
- jak przygotować się do rozmowy,
- trudne momenty w czasie nagrania,
- zgoda na nagranie,
- wybór odpowiedniego sprzętu.

 Konsultacji udzielać będą:

Jakub Gałęziowski – historyk, dokumentalista, realizator projektów historii mówionej, który przez wiele lat współpracował z Ośrodkiem KARTA i Domem Spotkań z Historią. Współzałożyciel i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. Interesuje się metodologicznymi i etycznymi aspektami oral history oraz wzajemnymi relacjami historii mówionej i metodami biograficznymi. Obecnie kończy pisać doktorat.

Marcin Jarząbek - historyk zajmujący się oral history, pracownik Zakładu Antropologii Historycznej Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. Poza historią mówioną i pamięcią zbiorową, zajmuje się historią społeczną i kulturową XIX i XX w., zwłaszcza kwestiami pogranicza, historią pojęć i historią kolei. Lubi chodzić po miastach, muzeach i górach, ale jeszcze bardziej lubi słuchać wspomnień.

Jak zapisać się na konsultacje?
Zapisy nie obowiązują. Aby wejść do "wirtualnego pokoju" wystarczy kliknąć na wybrany link we wskazanym dniu i godzinie.

Regulamin dostępny jest tutaj.

Zapraszamy!
Centrum Archiwistyki Społecznej

04Listopad,2020 - 11Listopad,2020