Webinarium "Archiwum społeczne - jak zacząć?"

Webinarium "Archiwum społeczne - jak zacząć?"

Zapraszamy na bezpłatne webinarium "Archiwum społeczne - jak zacząć?". Webinarium odbędzie się 29 maja (piątek), w godzinach 14.00-15.30.

*Jak założyć archiwum społeczne, od czego zacząć?
*Co gromadzić i jak nadać swoim zbiorom strukturę?
*Czy muszę mieć specjalistyczne wykształcenie, żeby zajmować się archiwistyką społeczną?

To tylko część pytań, na jakie odpowiemy w trakcie webinarium! Jeśli zaczynacie swoją przygodę z archiwistyką społeczną lub chcielibyście dowiedzieć się, jak zacząć pracę ze swoim bogatymi zbiorami, serdecznie zapraszamy!

 

Webinarium poprowadzą:
Adriana Kapała – koordynatorka szkoleń i edukacji w Centrum Archiwistyki Społecznej. Historyczka, archiwistka, działaczka społeczna. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. koordynowała projekty historii mówionej i prowadziła szkolenia dotyczące nagrywania świadków historii.

Joanna Michałowska – koordynatorka sieci konsultacyjnej w Centrum Archiwistyki Społecznej. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. kierowała Archiwum Dokumentowym, prowadziła lekcje studyjne z opracowywania zbiorów oraz odpowiadała za zgodne z procedurami realizacje projektów grantowych.

 

Regulamin korzystania z webinariów organizowanych prz​ez Centrum Archiwistyki Społecz​nej

grafika webinarium z tworzenia i prowadzenia archiwum społecznego
29Maj,2020
Adnotacje: 

Obowiązują zapisy, rejestracja pod linkiem.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń - najpóźniej 28.05 poinformujemy o rejestracji na webinarium. Wydarzenie będzie rejestrowane.