Konferencja „Cyfrowe Wyzwania” 2016

Konferencja „Cyfrowe Wyzwania” 2016

Do 30 kwietnia przesyłać można zgłoszenia na organizowaną przez Centrum Cyfrowe Projekt: Polska konferencję „Cyfrowe Wyzwania”. W tegorocznej – już trzeciej – edycji konferencji organizatorzy skupić się chcą przede wszystkim na problemach dotyczących relacji między kompetencjami cyfrowymi a uczestnictwem w kulturze.

Konferencja organizowana przez Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, we współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu WarszawskiegoInstytutem Kulturoznawstwa SWPS i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się 13 czerwca 2016 r. w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na UW.

Wydarzenie ma być okazją do debaty o strategiach działań na rzecz wzmacniania kompetencji cyfrowych. 

Organizatorzy piszę: „będziemy dyskutować także o kompetencjach w szeroko rozumianych instytucjach kultury i o ich zdolności do tworzenia skutecznych przekazów, a także o wszystkim tym, co “pomiędzy” – o skutecznych próbach tworzenia relacji i budowania społeczności wokół treści kultury.”

Przygotowane na podstawie wystąpień teksty zostaną opublikowane w wydaniu tematycznym recenzowanego kwartalnika naukowego „Kultura popularna”.

Program konferencji

Abstrakty wystąpień

Zródło: Centrum Cyfrowe

13Czerwiec,2016
Lokalizacja i adres: 

Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32