Seminarium online "Crowdsourcing w archiwach"

Seminarium online "Crowdsourcing w archiwach"

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) zaprasza na wydarzenie już 18 marca.

Będzie to kolejna odsłona cyklu FINA „Seminarium audiowizualne online”. Tym razem prowadzące opowiedzą o budowaniu społeczności crowdsourcingowych w archiwach. Omówione zostaną różne aspekty angażowania odbiorców w projekty archiwum, co ma pomóc w zbudowaniu społeczności skupionej wokół instytucji i zbiorów. 

Wydarzenie odbędzie się online na platformie Zoom w czwartek 18 marca w godzinach 16.00-17.30. Seminarium zostanie poprowadzone w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski.

Zapisy: https://forms.nina.gov.pl/seminarium-audiowizualne-online/

 

Prowadzące:

Casey Davis Kaufman jest archiwistką audiowizualną i zajmuje się też procesom pamięci w archiwach. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora w GBH Archives i kierowniczki projektu w American Archive of Public Broadcasting. Casey zarządza digitalizacją i procesem udostępniania ponad 100 000 historycznych programów telewizyjnych i radiowych pochodzących od publicznych nadawców i producentów z całych Stanów Zjednoczonych.

Teague Schneiter pełni funkcję starszej managerki w Departamencie Historii Mówionej w Academy of Motion Picture Arts and Sciences, gdzie jest odpowiedzialna za nowe produkcje wideo i pozyskanie kolekcji ponad 2000 wywiadów z udziałem twórców filmowych (1948-obecnie).

Jade Takahashi jest archiwistką audiowizualną, miłośniczką kina i książek, obecnie bibliotekarką w Cal State University Monterey Bay i archiwistką w Esalen Institute. Najbardziej interesują ją projekty, które obejmują lokalną historię, politykę, zaangażowanie obywatelskie i rozwój osobisty.