Rekrutacja na 2. Międzynarodowy Hackathon Historyczny #Hack4history w Mińsku

Rekrutacja na 2. Międzynarodowy Hackathon Historyczny #Hack4history w Mińsku

grafika hackaton

Jeśli masz pomysł na cyfrowy projekt edukacyjny związany z tematyką II wojny światowej (aplikację, stronę internetową, projekt multimedialny, grę), weź udział w Hackathonie.

25–27 września 2020 w Mińsku odbędzie się 2. Międzynarodowy Hackathon #Hack4history. Do udziału zgłaszać mogą się 2-4-osobowe zespoły składające się z historyków/-czek, nauczycieli/-lek, współpracowników muzeów, studentów/-tek, dziennikarzy/-rek, projektantów/-tek i ekspertów/-tek w obszarze IT z Niemiec, Rosji, Polski, Ukrainy i Białorusi.

Celem hackathonu jest stworzenie nowych cyfrowych produktów i rozwiązań w obszarze IT do wykorzystania w edukacji historycznej, w kulturze pamięci oraz popularyzacji miejsc pamięci i muzeów, a skupionej wokół problematyki II wojny światowej.

Przez 48 godzin zakwalifikowane zespoły będą miały zadanie wymyślić i rozwinąć projekty edukacyjne dotyczące wybranego miejsca, wydarzenia albo tematu.

Rekrutacja na hackathon jest otwarta. Każdy, kto chce wziąć udział, powinien wypełnić do 4 września 2020 formularz online.

Więcej informacji na stronie Organizatora wydarzenia (w języku angielskim lub rosyjskim):  http://hackhistory.tilda.ws/ oraz na stronie Partnera w Polsce (w języku polskim): Ośrodek KARTA.