Powstaje Bronowickie Archiwum Społeczne

Powstaje Bronowickie Archiwum Społeczne

W Bronowicach, obecnie − dzielnicy Krakowa, a dawniej – wsi inspirującej młodopolskich artystów powstaje archiwum społeczne. Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Bronowic.

Bronowickie Archiwum Społeczne to pomysł na zachowanie pamięci o dawnych Bronowicach Małych. O tutejszych zwyczajach, wierzeniach, opowiadaniach i pieśniach, o tańcach, zabawach i strojach, o chatach, ogrodach i polach, a nawet o stawach, które dziś już nie istnieją. O wszystkim tym, co składa się na historię lokalnego świata, który jeszcze nie tak dawno temu był, a którego dziś już prawie nie ma - piszą organizatorzy.

Grupa 10 wolontariuszy kierowana przez Natalię Martini gromadzić będzie relacje i materiały archiwalne od mieszkańców Bronowic Małych. Na początku sierpnia pracowniczki KARTY: Joanna Łuba i Katarzyna Ziętal przeprowadziły tam szkolenie, które przyczyni się do profesjonalizacji działań archiwum. Zapraszamy na stronę Bronowickiego Archiwum Społecznego.


Pracownia Wspomnień

Fot. Pracownia Wspomnień

 

Jeśli są Państwo członkami organizacji pozarządowych i chcą odbyć bezpłatne szkolenia z zakresu prowadzenia archiwum społecznego, zachęcamy do wypełnienia formularza naboru.