Podcast z webinara „Historia codzienności w twojej szufladzie”

Podcast z webinara „Historia codzienności w twojej szufladzie”

Zapraszamy do obejrzenia podcastu z webinara „Historia codzienności w twojej szufladzie” dla zainteresowanych historią, digitalizacją & promocją historii.

Film z webinara dostępny jest tutaj.

Webinar obejmował:

1) informacje o Ośrodku KARTA (od 0 min 55 sek do 9 min 33 sek)
2) historia i różne formy jej promocji (od 13 min i 55 sek do 37 min 06 sek)
3) wskazówki dotyczące skanowania (od 37 min 27 sek do 51 min 00 sek)
4) propozycja dołączenia do sieci archiwów społecznych (od 1 h 4 min 55 sek do 1 h 23 min 05 sek)
5) praktyczny pokaz programów do promowania archiwaliów (od 51 min do 1 h 4 min 55 sek oraz 1 h 25 min 05 sek do 1 h 49 min 00 sek).

Prowadzący: Agnieszka Kudełka, Fundacja Ośrodka KARTA

Podczas spotkania z „archiwistą codzienności” uczestnicy dowiedzieli się, jakimi skarbami są pamiątki rodzinne w domowych szufladach i co można z nimi zrobić.

Program obejmował wskazówki dotyczące skanowania, jak i tworzenia wirtualnych wystaw i atrakcyjnego prezentowania zdjęć na blogach, ulotkach, w filmikach i newsletterach.

Wszystko to to tylko wstęp do propozycji dołączenia do sieci „archiwów codzienności” rozsianych po całej Polsce, a których celem jest ratowanie od zniszczenia, utraty kawałków naszej historii.

Webinar odbył się w ramach Strefy Warsztatów Wawa Design Festiwal 2014 oraz w ramach projektu „Stabilizacja archiwistyki społecznej w Polsce”.

logo EOG
Projekt „Stabilizacja archiwistyki społecznej w Polsce” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.