Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór do nowej edycji konkursu grantowego "Patriotyzm jutra"

Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór do nowej edycji konkursu grantowego "Patriotyzm jutra"

Już 11 lutego odbędzie się webinarium dla instytucji zainteresowanych udziałem w programie.

"Patriotyzm jutra" ma na celu pomoc w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych. Działania realizowane w jego ramach mogą mieć oddziaływanie ogólnopolskie lub mogą być skierowane do lokalnej społeczności.

Do składania wniosków zaproszone są m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i koła gospodyń wiejskich.

Zaktualizowany regulamin konkursu znacznie różni się od regulaminu z lat poprzednich, organizatorzy proszą zatem o dokładne zapoznanie się zarówno z aktualnym regulaminem, jak i dodatkowymi materiałami, które mają ułatwić przygotowanie aplikacji.

W jej przygotowaniu może pomóc również otwarte webinarium, podczas którego prowadzący będzie wyjaśniał szczegóły regulaminu, omówi przykładowy wniosek i najciekawsze projekty realizowane w poprzednich latach. Webinarium odbędzie się już w najbliższy czwartek 11 lutego w godzinach 11.00-12.15. 

 

Tegoroczny nabór wniosków odbywa się poprzez system https://formularze.patriotyzmjutra.pl/ i zakończy się 3 marca 2021 o godzinie 23.59.

W ubiegłorocznej edycji programu Muzeum dofinansowało 120 projektów poświęconych tematom z różnych dziedzin historii: historii politycznej, gospodarczej, historii nauki i techniki, a także historii społecznej. Ze względu na sytuację pandemiczną duża część projektów była realizowana głównie online.

 

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji "Patriotyzmu jutra"