Konkurs na materiały edukacyjne dla szkół dotyczące dziedzictwa kulturowego

Konkurs na materiały edukacyjne dla szkół dotyczące dziedzictwa kulturowego

Konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa trwa jeszcze do 30 października!

Konkurs skierowany jest do nauczycieli, edukatorów, studentów i rodziców, czyli wszystkich tych, którzy znają szkolne podstawy programowe, mają wiedzę na temat dziedzictwa i chcą się nią podzielić. 

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach konkursu będą mogły być wykorzystywane przez nauczycieli, edukatorów czy opiekunów podczas zajęć dydaktycznych; mają służyć uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz lekcji wraz z dodatkowymi materiałami dydaktycznymi (np. gry, zadania, karty pracy, fiszki, prezentacje multimedialne, filmy, animacje, podcasty itd.)

Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres edu@nid.pl, lub - jeśli przygotowane materiały dydaktyczne wymagają prezentacji w innej formie (np. puzzle, gry planszowe, formy przestrzenne, makiety) - prace należy dostarczyć wraz ze scenariuszem na adres siedziby Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Spośród prac konkursowych jury wybierze maksymalnie 10 najlepszych scenariuszy lekcji. Każdej zwycięskiej pracy zostanie przyznana nagroda w wysokości 5000 zł. 

Nagrodzone scenariusze lekcji zasilą bazę wiedzy platformy internetowej poświęconej edukacji o dziedzictwie edu.nid.pl, która powstała, aby wesprzeć nauczycieli i edukatorów w ich pracy. Serwis jest skarbnicą wiedzy dla zawodowych edukatorów, rodziców i opiekunów szukających inspiracji i ciekawych pomysłów na zabawy z dziećmi, czy warsztaty z młodzieżą i dorosłymi. Na portalu można znaleźć materiały o lokalnym dziedzictwie, filmy, scenariusze lekcji o architekturze czy nawet pomysły na gry terenowe. Udostępnione materiały podpowiedzą, jak zorganizować atrakcyjną wycieczkę, poznać najbliższą okolicę czy ciekawie spędzić czas w otoczeniu zabytków w gronie rodziny. 

Szczegóły dostępne są w Regulaminie na stronie konkursu