Centrum Archiwistyki Społecznej powołało sieć lokalnych ambasadorów!

Centrum Archiwistyki Społecznej powołało sieć lokalnych ambasadorów!

O stojącej za tym idei opowiada p.o. dyrektor CAS Katarzyna Ziętal.

Dzięki naszej współpracy z portalem Histmag.org, co tydzień na jego łamach będzie można  przeczytać wywiady z osobami, które swoją charyzmą, żyłką aktywizmu i zaangażowaniem zdecydowały się wesprzeć Centrum Archiwistyki Społecznej w sieciowaniu lokalnych inicjatyw i inspirowaniu ich do działania.

Siłą archiwistyki społecznej jest lokalność i to zazwyczaj w mniejszych miejscowościach powstają archiwa społeczne. CAS chciałby dotrzeć do wszystkich tych inicjatyw, pomóc im się rozwinąć, wesprzeć te dziedziny ich działalności, które tego wymagają. Mamy szansę to zrobić dzięki współpracy z siedmioma osobami, które już dziś prężnie działają w swoim środowisku, znają archiwistykę społeczną i rozumieją jej wartość. 

Zapraszamy na pierwszy, wprowadzający wywiad cyklu na łamach Histmag.org - rozmowę z Katarzyną Ziętal, która opowiada o Centrum, archiwistyce społecznej i idei stojącej za powołaniem jej ambasadorów.

W artykułach publikowanych co tydzień w piątek (od 6 listopada do 18 grudnia) poznamy bliżej każdego z ambasadorów: opowiedzą o sobie, swoich pasjach i motywacjach do działania na polu archiwistyki społecznej.  Dotychczas ukazały się rozmowy z Łukaszem Jakubowskim i z Mariuszem Bieciukiem - przeczytajcie koniecznie!

 

Więcej informacji o ambasadorach archiwistyki społecznej